Gyerek vagy felnőtt: az iskolaszövetkezet segítségével kiderül

Amíg gyerek vagy, senki nem várja el tőled, hogy dolgozz. A fő feladatod a tanulás, a sportolás és a saját környezeted tisztán tartása. Ahogy cseperedsz, egyre több elvárásnak kell megfelelni, a középiskolai kötelező közösségi munka lehetőséget nyújt a felnőttek és a munka világába való betekintésre. Még gyerekként veszel részt benne, de már élesebb kép alakul ki arról, hogy milyen is a „valódi munka”. Ha már gyerekkorodtól kezdve rendszerességre és kötelességtudatra neveltek, akkor a beilleszkedés nem okoz gondot, ellenkező esetben azonban nehézséget jelenthet. Ezért fontos szülőként a megfelelő, következetes nevelés gyakorlása, hiszen ezzel a gyermekeik felnőtt életét alapozzák meg.

Az ily módon nevelt gyereknek nem esik nehezére a munkavállalás az egyetemi évek alatt sem. Az iskolaszövetkezetek által nyújtott munkalehetőségek szépen beilleszthetők az előadások, gyakorlatok sorába, és még kereseti lehetőséget is jelentenek. Sőt, akár a későbbi karrierútvonal első lépésénél is meghatározóak lehetnek, mert már gyakorlati tapasztalat felmutatását teszik lehetővé, az ismeretségi körnek köszönhetően pedig vagy az adott munkahely nyílik meg a friss diplomás előtt, vagy egy másik hasonló munkakör betöltésének nagyobb lehetősége, hiszen a cégek előszeretettel alkalmaznak olyan volt diákokat, akik a munka világában már bizonyítottak.

Ezt a felfogást hirdeti a https://topiwork.hu weboldal is. Az iskolaszövetkezet olyan diákok jelentkezését várja, akik nyitottak a munkavállalásra és komolyan is gondolják azt. Számukra nyújt lehetőséget és segítséget azáltal, hogy összeköti a keresletet a kínálattal, azaz a diákokat a cégekkel. Különféle területeken kínálnak munkalehetőségeket akár heti 20 órában, alkalmi esetekre vagy hosszú távra. A diákok és cégek bejelentkezései alapján adatbázisokat hoznak létre, majd a későbbiekben létrejöhet a tökéletes párosítás. A bejelentkező diák kiválaszt egy munkalehetőséget, jelentkezik rá. Ehhez meg kell adnia a személyes adatait és feltölteni az önéletrajzát. Ezt követően a szervezet egyik munkatársa felveszi vele a kapcsolatot, és egy beszélgetést követően, esetleg egy teszt kitöltése után átadja a munkaadó számára a jelentkező adatait. Ez egy előszűrési folyamat. A munkaadó biztos lehet benne, hogy a jelentkező szándékai komolyak és megfelelőnek találták a feladat elvégzésére.

A cégek számára ez előnyös, hiszen lerövidül a válogatási időszak, kevesebb időt és energiát kell beletenniük, és mivel a jelentkező az iskolaszövetkezeten keresztül kerül alkalmazásba, a szövetkezet átvállalja a bérszámfejtési lépéseket, illetve a járulékok befizetéséhez is támogatást kap. Szóval a cégeknek abszolút megéri. A diáknak úgyszintén, mert gyakorlati tapasztalatra tehet szert, a későbbiekben ezt kamatoztathatja, és a még az is lehet, hogy a leendő első, „valódi” felnőtt munkájának a helyét alapozza meg.

Ha valaki még bizonytalan az iskolaszövetkezeti munkát illetően látogasson el a https://topiwork.hu oldalra. Miután átböngészi az egyes füleken található összefoglalókat, tájékoztatókat, a bejelentkezés menetét, majd beleolvas a blogbejegyzésekbe, máris tisztább kép tárul elé a diákmunka menetét illetően, eloszlanak a kétségei és késztetést fog érezni a https://topiwork.hu oldalon történő regisztrációra. Ez egy jó lehetőség „gyerekként” tapasztalatot szerezni a jelentkezési folyamatok, az interjúk és a munkavállalás terén.

https://topiwork.hu